Neden bizi tercih etmelisiniz ?

Türk Patent ve Marka mevzuatına hakim Marka ve Patent Vekili Metin Karaağaçlı tarafından kurulmuştur.

Marka, Patent, Faydalı Model, Endüstriyel Tasarımlar, Entegre Devre Topoğrafyaları, Coğrafi İşaretlerin Yurtiçi ve Yurtdışı tescili konusunda hizmet vermektedir.

Ayrıca tescil sonrası, olası tecavüz durumlarında, müvekkillerinin haklarının korunması amacıyla hukuki danışmanlık desteği vermektedir.

New Patent; Türkiye’de ve dünyada markalaşmayı hedefleyen firmaların, fikri ve sınai haklarını etkili bir şekilde koruyarak, taklitlerini engellemek ve haksız rekabetin önüne geçmeyi amaçlamaktadır.

 

New Patent Vizyonu;

Fikri ve sınai mülkiyet hakları, bireylerin veya çeşitli toplulukların kişisel yetenekleri ve mevcut bilgi birikimleri ile meydana getirdikleri ürünler üzerinde belirli bir süre veya süresiz olarak mülkiyet hakkı sağlayan gayri maddi haklardır.

Bu hakların kazanılması, ülke sınırları içerisinde türk patent ve marka kurumuna, uluslararası alanda işe ilgili uluslararası kuruluşa başvurarak hakkın tescil edilmesiyle mümkün olmaktadır.

Türk patent ve marka kurumuna tescil başvurusunda bulunmak için vekil tayin etmek zorunlu değildir. TC vatandaşları bizzat Türk Patent ve Marka Kurumuna tescil başvurusunda bulunabilir hatta koşullar uygunsa tescilde alabilir.

Ancak konu bu kadar basit değildir.

Türk patent ve marka kurumuna yapılan hemen her tescil başvurusu için benzer haklara sahip kişiler veya vekilleri tarafından farklı değerlendirmelerle itiraz edilmektedir. Ayrıca Türk Patent ve Marka Kurumu'nun yetkili kurulları yine iç değerlendirme ile farklı gerekçeler ileri sürerek başvuruları reddedebilmektedir.

Başvuru sürecinin hızlı ve sağlıklı sekilde sürdürülmesi, itirazlar ve olası red kararlarına ilişkin zamanında hukuki işlem başlatılarak hak kaybı yaşanmadan sürecin tamamlanması için fikri ve sınai haklar konusunda yeterli bilgi birikimi ve uygulama becerisine sahip bir vekil ile çalışmak büyük yarar sağlayacaktır.

New patent olarak biz patent ve marka vekilliğinin yanında makina mühendisi ve hukukçu olarak sahip olduğumuz bilgi birikimi ve 30 yılı aşkın iş tecrübesiyle sürekli yanınızda olmayı ve sorunlara hızlı ve basit çözümler üreterek bu süreçte sizi desteklemeyi öneriyoruz.